Zakup doniczki wiszącej

Urządzanie domu jest z pewnością jednym z przyjemniejszych zajęć, ale też bardzo wymagających, jeżeli chcemy mieć przytulny kąt, w którym będziemy się dobrze czuć. Bardzo ważne jest praktyczne urządzenie i odpowiednie dekoracje.

Gdzie można sadzić domowe zioła?

Zakup doniczki wiszącejWiele osób, które gotuje w domu, korzysta ze świeżych ziół, które kupuje w sklepach w doniczkach lub też samodzielnie je sadzi. Są one nie tylko zdrowe, pięknie pachną, ale są bardzo aromatyczną przyprawą. Ich uprawa nie jest trudna, choć wymaga systematycznego podlewania. Jednakże, zanim będziemy je mieć w postaci dorodnych roślin, to trzeba je posadzić, jeżeli wybieramy drugie rozwiązanie. Potrzebna będzie ziemia i odpowiednia doniczka na zioła wisząca lub standardowa. Jeżeli mamy dość miejsca w kuchni na blacie, aby układać na nim pojedyncze doniczka z ziołami, to takie rozwiązanie będzie dobre, jeżeli jednak go nie mamy, to wiszące lepiej się sprawdzą. Można je powiesić na drzwiach czy nawet na ścianie. Wyglądem przypominają organizer z licznymi kieszeniami, z tym że jest wykonana z nieco usztywnionego materiału. Korzystanie z takiej doniczki jest bardzo proste, ponieważ sadzimy w niej zioła tak samo jak w zwykłej, z tym że nie stawiamy jej na stole, tylko wieszamy. Ponadto jedna doniczka zawiera od kilku do nawet kilkunastu kieszeni, zatem posadzimy w niej nie tylko bazylię, tymianek i rozmaryn, ale też mięte, cząber i szereg inny roślin. Jej zaletą jest też niska cena, gdyż kosztuje zaledwie niecałe trzydzieści złotych.

Stosując doniczkę wiszącą, można ciekawie udekorować balkon, zawieszając ją na poręczy lub też świetnie się sprawdzi w ogrodzie. Doniczka posiada małe otwory, przez które można je zawiesić nawet na ogrodzeniu, tworząc kaskadę kolorowych roślin.