Jaką kołyskę wybrać dla noworodka?

Kiedy myślimy o przyjściu na świat maluszka, chcemy, aby niczego mu nie brakowało. Kołyska jest punktem w wyposażeniu, którego wielu rodziców nie wyobraża sobie pominąć. Może zapewnić ona spokojny sen dziecku oraz chwilę wytchnienia rodzicom. Warto jednak poświęcić temu uwagę i wybrać możliwie jak najlepszą i dostosowaną pod nasze oczekiwania.

Rodzaje kołysek dla noworodków

Zacznijmy od tradycyjnych łóżeczek z funkcją kołyski, a są to po prostu łóżeczka na biegunach. Czy to dobry wybór? Zaletą na pewno jest fakt, że taka łóżeczko-kołyska może posłużyć naszemu maleństwu aż do trzeciego roku życia. Jeśli chodzi o minusy, trzeba tutaj wskazać brak możliwości zamontowania na nim przewijaka, łóżeczko nie może również stać przy ścianie, aby nie obijać się o nią płozami. Kołyska dla niemowląt musi być starannie wykonana, a kołysanie powinno być spokojne i regularne, tak jak to odczuwają nasze maleństwa w okresie prenatalnym. Dobrym rozwiązaniem wydaje się tutaj kołyska podwieszana. Będzie ona zapewniała dziecku kojące, spokojne ruchy oraz zwiększała świadomość ciała malucha. Warto zwrócić uwagę na solidne wykonanie takiego produktu oraz prawidłowy montaż. Kołyska wielofunkcyjna ma możliwość bujania naszej pociechy w przód i w tył, jednak melodyjki, światełka, karuzele i inne dodatkowe funkcje mogą sprawić, że dziecko wcale się nie uspokoi – wręcz przeciwnie. Kosz Mojżesza z funkcją bujania to równie dobre rozwiązanie, co kołyska podwieszana, jednak trzeba na niego przeznaczyć dużo większą kwotę.

Jeśli chcesz, aby twoje maleństwo odpoczywało w kołysce, zastanów się nad tym, czy kołyska ma być połączona z łóżeczkiem, ma stanowić także element dekoracyjny, ma służyć też do zabawy. Pamiętaj, aby zwrócić także uwagę na materiały, podszewki i materace, z których wykonywane są produkty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.babyconcept.pl!